Centrum regenerace prodává Herbalife

Aktualizace - leden 2012:

Změny v Centru regenerace

Na konci roku 2011 Centrum regenerace v Praze ukončilo svou činnost pod tímto názvem a v dříve užívaných prostorách. Rovněž byla zastavena činnost některých podpůrných webů Centra regenerace - proto některé mnou uváděné odkazy na jejich weby mohou být nefunční.

Svoji spolupráci s pražským Centrem regenerace ukončili i někteří dlouhodobí členové této skupiny a její tahouni.

Údajně však zbytek skupiny pokračuje ve své činnosti - pod jiným názvem a jiných prostorách (po aktuálním názvu a adresách jsem zatím nepátral). Údajně též obměnili obchodním model - okolo hlavního předmětu podnikání - prodeji Herbalife - prý už nejsou takové tajnosti. Jak je ale vidno z následujících ukázek následníků Centra regenerace - není to pravda. Herbalife je stále dobře utajovaný.

Toto obměna byznysu má svoji logiku - v prvé řadě je vynucena rostoucí konkurencí internetového prodeje Herbalife za dealerské ceny. Lidé se zájmem o potravinové doplňky Herbalife logicky hledají jejich nejlevnější zdroj a obcházejí dealerské skupiny, jejichž služby po seznámení s nabízeným produktem již nepotřebují. Zde zasáhla neviditelná ruka trhu a tlačí ceny a distribuční náklady a marže dolů na úroveň srovnatelnou s ostatními podobnými produkty.

Další důvod k těmto změnám je "virální" způsob růstu buněk MLM prodejců. Obecně - pokud v některé buňce (obchodním zastoupení) vyroste dostatek ambiciózních členů, pak se tito osamostatňují a zakládají vlastní byznys. Nic proti tomu, pokud je tento růst podpořen skutečným růstem zájmu o nabízený produkt či službu, a tudíž je rozšíření obchodní sítě potřebné a žádoucí. Pokud je tento růst motivován jen snahou bývalých prodejců stát se manažery a profitovat na lidech, které se jim podaří pod sebe zařadit (ber kde ber!) - pak je něco špatně.

Dalším důvodem je "přirozená recyklace" - občasná změna (přiliš profláknutého) názvu k tomuhle byznysu tak nějak patří... odtud se berou všelijaká ta "Studia vitality", "Zdravé snídaně", "Centra zdraví a regenerace", "Nutriční kluby" atd...

Aktualizace - listopad 2012:

Poradenské a wellness centrum Active - Řeznická 20, Praha 1

Zdá se, že jedna stopa dealerů z bývalého Centra regenerace vede do společnosti (či opět zase spíše spolku prodejců s pojmenovaným místem společného podnikání) Active se sídlem v Řeznické 20 v Praze. Kontakty uváděné na inzerci obvykle vedou na někoho (obvykle Františka Štveráka) z bývalého Centra regenerace.

Aktualizace - leden 2013:

Nutriční klub H-klub - Viktora Huga 5, Praha 5 - Anděl

Další stopa má souvislost s novým trendem v propagaci Herbalife - vede do nutričních klubů. Paní Zuzana Moravcová a Renata Vosmíková, které dříve fungovaly v Centru regenerace, jsou nyní kontaktními osobami v nutričním klubu H-klub