Centrum regenerace prodává Herbalife

Informace - co je Centrum regenerace

Aktualizace:
Na konci roku 2011 Centrum regenerace v Praze ukončilo svoji činnost pod tímto názvem a na uváděných adresách. Rovněž byla zastavena činnost některých jeho podpůrných webů.
Více aktuálních informací o ukončení činnosti Centra regenerace

Jste-li důvěřiví, z inzerátů a z byste mohli získat dojem, že je to slušná firma, nabízející služby v oblasti zdravotního poradenství, zdravé výživy a životního stylu.

Právní subjektivita

Ve skutečnosti však o žádnou firmu nejde - zkuste si ji najít podle názvu v Obchodním rejstříku. Zkuste zjistit její IČ...
Nic nenajdete.

Sídlo firmy

Na adrese firmy v Uruguayské 5 v Praze na Vinohradech najdete jen provizorní a snadno odnímatelnou ceduli mezi ostatními kovovými, napevno připevněnými štíkty... že by šetření? Neprofesionalita? Nebo příprava na rychlý útěk v případě potíží?? Nebo je nutné cedulky často vyměňovat, protože na ně lidé zaznamnávají své "zkušenosti"? (Dovedu si představit, že se na cedulce pravidelně objevuje připsané slovo "podvodníci!", či něco ještě horšího...)

Nepříliš vábné vstupní dveře do firmy

Vstupní dveře do firmy

Firemní štítek z folie a papíru

Lehce odnímatelný firemní štítek z folie a papíru

Zvonky u vchodu nevypadají o mnoho lépe

Zvonky u vchodu nevypadají o mnoho lépe

Své aktivity provozují pod stejným názvem i další buňky prodejců.
V Praze je najdete na těchto adresách:

Buňky jsou personálně propojené - za všemi stál Martin Ryšan, mezi další známá jména patří manželé Homolkovi a paní Zuzana Moravcová.

Pracovníci firmy - živnostníci

Zkuste si ve firemním rejstříku vyhledat, v jakých firmách figurují osoby, které jsou uváděny jako kontaktní osoby...

Jako jednatele nebo společníky je ve firmách je nenajdete (alespoň ne takových, které mají zjevný vztah k Centru regenerace a výživovému poradenství).

Kontaktní osoby jsou totiž registrované jen jako živnostníci, musíte je tedy hledat v živnostenském rejstříku - například zde je výpis živností jednoho z výše postavených prodejců, Martina Ryšana.

Živnost mají vesměs definovánu jako:

U kontaktních osob nenajdete v popisu jejich živností nic, co by odpovídalo lékařské kvalifikaci nebo poskytování kvalifikovaných zdravotních konzultací.

Centrum regenerace tedy funguje jen jako kontaktní adresa. Fakticky - nikoli však právně (!) - zastřešuje aktivity skupiny živnostníků: prodejců Herbalife.
Každý z těchto živnostníků funguje na vlastní pěst a Centrum regenerace využívá jen jako nastrčený štít a jako servisní středisko k usnadnění obchodních aktivit (prostory pro školení a konzultační činnost, jméno a adresa pro inzerci a nábor nových klientů a spolupracovníků atd).

Podobné praktiky jako Centrum regenerace mají i další podobné buňky prodejců Herbalife. Do názvů "firem" dívají módní hesla jako Wellness, Hubnutí, Zdravá výživa atd. Zde jsou odkazy na některé další weby zaměřené na Herbalife.
Pokud tedy narazíte na inzeráty, kde je uváděno jméno neexistující firmy a jako kontakt je mail či telefon na fyzickou osobu, víte kde jste. Vítejte ve světě Herbalife a MLM.

Princip podnikání

Obchodní činnost Centra regenerace představuje pokoutní prodej produktů Herbalife a MLM praktiky:

Možná ještě důležitější činností než je prodej produktu je v tomto případě shánění "nových oveček" k zapojení do pyramidální struktury. Nové ovečky, které vydrží ve struktuře alespoň pár týdnů, roztáčí kola přeprodeje produktů Herbalife v rámci skupiny. Ti, kteří prokouknou úskalí tohoto byznysu a včas vezmou roha, přispějí na činnost skupiny alespoň nevratnou zálohou na pochybnou licenci (kterou nedostanou). Záloha se od zájemců o práci totiž vybírá hned na začátku vztahu - dříve, než mají šanci odhalit princip fungování skupiny a dozvědět se, že jde... o Herbalife. To je špinavost a podvod hrubého zrna: zájemce o práci si nic nevydělá - a ještě zaplatí! Domnívám se, že zisk z takto konfiskovaných záloh (bez poskytnutí odpovídajícího plnění proti záloze) představuje podstatný zisk v činnosti skupiny.

Obchodní praktiky

Dealeři Centra regenerace vás mohou kontaktovat různými způsoby: