Centrum regenerace prodává Herbalife

Aktualizace - listopad 2012:

Poradenské a wellness centrum Active - Řeznická 20, Praha 1

Zdá se, že jedna stopa dealerů z bývalého Centra regenerace vede do společnosti (či opět zase spíše spolku prodejců s pojmenovaným místem společného podnikání) Active se sídlem v Řeznické 20 v Praze. Na internetu se na pracovních serverech objevily inzeráty s nabídkami práce, které jsou formulovány velmi podobně, jak tomu bylo za časů Centra regenerace: Nabídka práce ve wellness; není nutnost předchozích zkušeností; práce i jako brigáda na částečný úvazek; vysoké výdělky 25.000 Kč za 20 hodin práce týdně...

Ukázky inzerátů:

Archivovaná ukázka inzerátu na serveru Job List:

Ukázka inzerce firmy Active na serveru Job List

Pokud je v inzerci uváděn kontakt nebo telefonní číslo, pak obvykle vede na někoho (obvykle Františka Štveráka) z bývalého Centra regenerace.

Zkuste si na serveru do vyhledávacího pole vpravo nahoře zadat firmu "Active". Nejspíš na vás vyjede něco podobného:

Inzerce firmy Active na serveru Hledám práci

Inzeráty Wellnes poradce a firmy Active, Active-poradenské centrum a Nutriční klub - vše vede k buňce distributorů Herbalife v Řeznické ulici. Zdá se, že náborové inzeráty na nové distributory visí na pracovních portálech nepřetržitě - někdy si i navzájem konkurují.

Archivovaná ukázka inzerátu na serveru Hledám práci:

Ukázka inzerce firmy Active na serveru Hledám práci

vypadají poněkud omšele. Dokonce uvádějí nekonzistentní informace - jako sídlo je na webové prezentaci jednou uváděna adresa Řeznická 20, podruhé Krakovská 22. Ale jinak je princip zase stejný - místo informací o společnosti (jména zástupců, IČ, DIČ) jen kontaktní formulář a samozřejmě... nabídka práce v sekci "Kariéra". Jsme přeci multilevel a musíme se rozvíjet, ne? A když není zájem o naše služby a produkty, uvrtáme do jejich prodeje kohokoli jiného, kdo zaplatí alespoň za přijímací pohovor, licenci k nákupu Herbalife za dealerské ceny a případně provede i nákup přípravků Herbalife (které se možná neúspěšně bude snažit prodávat dále).

Jak je vidět z pracovní inzerce i , v zájemcích o práci je vyvoláván pocit, že jde primárně o odbornou konzultační a manažerskou činnost. Pochopil by někdo z textu inzerátu:

Doplňujeme náš tým o konzultanty v oblasti Péče o člověka-wellness: poradenství a konzultační činnost zaměřenou na zlepšení a udržení zdraví, dobré kondice, úpravu váhy a péči o pleť.

že jde o prodej produktů Herbalife? A že nejde klasický pracovní vztah (i když je nabídka uváděna často jako "brigáda"), ale o nabídku podnikání? Fakt je ale ten, že se hledá kovaný prodejce. A o tom, že se bude prodávat Herbalife, není nikde ani slovo.

Jako vodítko by ale mohlo být, že na stejném serveru a sídelní adrese je nabízena , což je dopňkový program společnosti Herbalife v oblasti kosmetiky.

S jakým úspěchem a ohlasem se setkává činnost osob okolo centra Active - o tom si můžete udělat obrázek např. na tomto "blogísku" jisté mladé slečny (po formální stránce je to čtení na vlastní nebezpečí, ale obsah sdělení je celkem jasný a bezpochyby velmi bezprostřední a upřímně míněný).