Centrum regenerace prodává Herbalife

Aktualizace - leden 2013:

Nutriční klub H-klub - Viktora Huga 5, Praha 5 - Anděl

Další stopa má souvislost s novým trendem v propagaci Herbalife - vede do nutričních klubů. Dejte si do vyhledávače frázi "Nutriční klub" a překvapí vás, kolik jich okolo vás je.

Paní Zuzana Moravcová a Renata Vosmíková, které dříve fungovaly v Centru regenerace, jsou nyní kontaktními osobami v . Způsob, jakým svůj nutriční klub propagují, je v tomto případě celkem sympatický: v nabídce nechybí cvičení, pořádání venkovních pohybových a tematických akcí... pro příznivce produktů Herbalife, kteří vědí, o co jde, to může být docela příjemná zábava a motivace ke cvičení.

Bohužel, o Herbalife zase ani slovo (ono je to v souladu s pravidly, kterými Herbalife váže své distributory - viz informace o provozních pravidlech nutričních klubů v prezentaci Billa Ackermana na straně 264 - 291). Ani slovo... tedy až na to písmenko H, které zůstalo v názvu klubu a zelenkavou barvu používanou v designu webu. A v grafice pozvánek na akce (otázka, zda tam logo Herbalife proniklo omylem, či záměrně). Zajímavé je, že klub má ještě několik alternativních názvů - takže aby se to nepletlo: H-klub.cz, Nutriční klub a Klub správného stravování - to vše jsou názvy místa, kam se dostanete jen pokud vás někdo pozve a kde si můžete dát Herbalife koktejl. Divně pojatý byznys a distribuce produktu, když se o samotném produktu nesmí mluvit... ale to je věc ústředí Herbalife.

Další pozitivní věcí na tomto nutričním klubu považuji to, že na jeho webových stránkách chybí obvyklá sekce pro nábor nových členů (obětí). A zatím jsem ani nikde nenašel inzeráty, lákající další "spolupracovníky". Zdá se, že dámám odluka od Centra regenerace prospěla a že se skutečně snaží propagovat a prodávat produkt (tak to má být) - byť opět je prodej produktu poněkud skrytý a "na zapřenou". Nevím ale, do jaké míry je za tímto chováním vlastní rozhodnutí provozovatelů klubu, nebo zda jde o vynucené chování vyplývající z omezujících pravidel firmy Herbalife pro provoz nutričních klubů.