Centrum regenerace prodává Herbalife

Odkazy a zkušenosti ostatních

Souhrn odkazů na nezávislé informační zdroje - tematické články

Při hledání a ověřování informací o Herbalife a jeho prodeji jsem narazil na pár zajímavých článků a diskusí. Pokud vás problematika fungování MLM systémů a prodeje Herbalife zajímá, doporučuji k přečtení...

Multilevel - cesta k bohatství či do pekel? - článek na serveru o financích Měšec
K tomuto nestrannému článku doporučuji přečíst i diskusi pod článkem.

Ivan Vodochodský: Herbalife a jeho lidé - sociologická sonda do života s Herbalifem.
Obsahuje řadu zajímavých a hlavně konkrétních informací, ke kterým se lidé mimo struktury Herbalife snadno nedostanou. Bohužel, často se k těmto informacím nedostanou ani lidé do struktury vstupující...

D-FENS: Pyramidové hry, aneb Cheops by čuměl - šťavnatý popis osobního setkání s letadlem
Poznámka: zde nejde o Herbalife, ale princip pyramidových her jako takových. Čisté letadlo představené právě "firmou" Skyline International odhaluje v plné nahotě prvky nátlaku, se kterými se v mírnější podobě setkáte i u méně kontraverzních MLM skupin, než byl Skyline International. Článek je napsán velmi zábavně a krásně politicky nekorektně (ano, jsme se na webu s podtitulem plným nadsázky: "D-FENS: Zmrdi, vohnouti, politika, společnost, auta, kultura"), zároveň je však smutně pravdivý.

Střihání ovcí - článek na serveru Ignorant
Tady se můžete podívat i na video, jak vypadá vymývání mozků a uvažování rádoby manažera MLM firmy. Moc pěkné, ale do konce jsem to nevydržel.

Test výživových poradců dopadl špatně - článek na zpravodajském serveru iDnes
Test zaměřený na kvalitu služeb poskytovaných výživovými poradci. Výsledky jsou poměrně tristní, zejména pro prodejce Herbalife. Prodejci Herbalife tvořili téměř třetinu testovaného vzorku (3 z 10) - žádný z nich nedosáhl lepší známky za své rady než 4.5 (1 je nejlepší, 5 nejhorší).

Zázračné hubnutí je velký obchod s nevědomostí - článek na serveru iDnes

Odkazy na diskusní fóra

Problematika Herbalife, výživových poradců a zkušenosti s MLM nabídkami je samozřejmě také často propírána v diskusních fórech na webech věnovaných životnímu stylu, pracovnímu trhu a inzerci. V diskusích vystupují často zapřisáhlí zastánci Herbalife, všelijakých Center regenerace a hubnutí, případně MLM jako takového - snadno je poznáte podle způsobu argumentace a patetického tónu jejich příspěvků. Rovněž se zde objevují nenávistné příspěvky těch, kteří naletěli.
Při čtení těchto příspěvků je tedy dobré mít na paměti, že pravda není černobílá a bude někde mezi.
Nenechte se odradit tím, že některé diskuse začaly třeba i před několika lety. Jsou čas od času živé - dodnes. Takže pokud se nebojíte balastu a chcete si udělat představu ze zkušeností lidu - pak plnou parou vpřed do diskusních fór! Pokud vám níže uvedené diskuse nestačí, použijte např. Google.

Diskuse o nabídkách práce Centra regenerace na serveru Omlazení

Diskuse o nabídkách práce Centra regenerace na serveru Dáma (Mladá fronta)

Zkušenost s nabídkou práce od Centra regenerace na inzertním serveru Profesia

Recenze Centra Regenerace na na serveru na serveru Podvodné firmy

Další recenze Centra Regenerace na na serveru na serveru Podvodné firmy

Diskuse o nabídkách práce Wellness poradce na serveru Omlazení

Diskuse o Herbalife na serveru Poraďte

Diskuse o Herbalife na serveru Doktorka

Diskuse o Herbalife na serveru Omlazení
Zajímavé příspěvky: lurikato, Candy86, Tulipan na straně 4, Emma_Belle dále...

Zajímavé přiznání prodejce Herbalife - prodejní praktiky, odborná kvalifikace, přístup k daňovým a sociálním povinnostem na serveru Přiznej se!

A teď z trochu jiného soudku - něco o Talk Fusion. Pokud se o ekonomické a funkční nosnosti tohoto MLM projektu (podle mne spíše spíše letadla) chcete něco dozvědět, Google moc nepomůže - web je zaplevelen náborovými stránkami vytvořenými účastníky projektu. Takové stránky jsou pochopitelně zaplněny jen (samo)chválu. Zajímavé (a podle mne celkem objektivní) zhodnocení Talk Fusion je ShaWnově blogu v článku Talk Fusion - Názor IT odborníka.
Ještě zajímavější je ale diskuse pod článkem, kam se zapojil Martin Ryšan, bývalý lídr Centra regenerace a nyní hlavní propagátor Talk Fusion, a kde tak trochu odhalil své já (sprostě napadá autora, vyhrožuje žalobou a nepřímo fyzickým napadením autorovi článku jen proto, že se mu jeho názor nehodí do krámu).

Aktualizace - únor 2014:

Letadlo Talk Fusion u nás dle očekávání zkolabovalo - po necelých 3 letech. První rok byl ve znamení závratného růstu, druhý rok byla doba těžkého protloukání a poslední rok musel být hodně frustrující i pro lídry a distributory na špici - jejich "daunlajni" byli nespokojeni a struktura "byznys center" pod nimi se zbortila. Během roku 2013 tento projekt opustil lídr Martin Kir (a přešel k jinému MLM prodávajícímu kávu). Martin Ryšan jako zbylý lídr to vzdal právě na Nový rok a naskočil s novou vervou a stejnými motivačními hláškami o "úžasné příležitosti" do projektu Wor(l)d NRG a Wor(l)d GNM. Tyto projekty samy sebe definují jako MLM. Já bych je ale nazval "pěkně vypečenou hrou" (slova Pojarova medvěda, toho menšího kulatého) - a to vzhledem k odměnám odvozeným spíše od počtu lidí přivedených do týmu (než podle objemu prodeje koncovým zákazníkům), rozmlžení hranice mezi zákazníkem a distributorem, neefektivnímu binárnímu systému hierarchie spolupracovníků, a především vzhledem k problematickému poměru užitná hodnota / cena nabízených produktů.

Diskuse o projektech a produktech Wor(l)d NRG a Wor(l)d GNM na serveru Měšec