Centrum regenerace prodává Herbalife

Multilevel marketing nebo letadlo?

"Pyramidové" hry či "letadla" jistě znáte - kdo se v životě nesetkal s řetězovým dopisem nebo pozváním od nějakého svého známého ke "skvělé příležitosti"?

Jedná se o klasické podvody, jejichž principem je přesun prostředků (obvykle peněz) z nižších pater pyramidy k vyšším. Vydělávají zakladatelé pyramidy. Vydělává se na hlouposti účastníků ve spodních patrech, ne na přidané hodnotě - v čistém letadle/pyramidě žádná přidaná hodnota nevzniká.

Legální společenství fungující na principu multilevel marketingu (zkratka MLM) mají s pyramidovými hrami podobný princip rozdělování provize z prodeje nabízených produktů, případně ze vstupního poplatku. Nicméně do hry zde vstupuje jistá přidaná hodnota v podobě nabídky a prodeje nabízeného produktu. V lepším případě jsou zisky z prodeje pro činnost firmy podstatnější než zisky ze vstupních poplatků. Vstupní polatek může být v takovém případě skutečně jen krytím nákladů spojených se vstupem nového člena skupiny.
V horším případě se MLM zvrhává v prodej (bezcenného či neprodejného) produktu, který je pouze zástěrkou pro inkasování vstupních poplatků a náboru "spodku pyramidy".

Hezky tyto principy popisuje článek na serveru Měšec (finanční zpravodajství a poradenství).

Podrobnější pohled zde: 9 znaků podvodných obchodních příležitostí

Další zajímavý a objektivní pohled na svět a princip fungování prodeje konkrétně Herbalifu je v tomto článku od Ivana Vodochodského.

Provozuje Centrum regenerace legální MLM podnikání nebo jde o podvodné letadlo?

Ve většině skupin prodejců Herbalife je v Česku vstupenkou do jejich světa poplatek okolo 3000 Kč.
V některých skupinách prodejců Herbalife za tyto peníze získáte testovací balíček přípravků Herbalife k odzkoušení na sobě. V Centru regenerace za tyto peníze získáte pouze příslib vyřízení "licence k podnikání platné v 77 zemích". To je ovšem nesmysl - vy budete podnikat v Čechách a vaší licencí k podnikání bude váš živnostenský list, který si musíte zajitit sami! A vstupní polatek vám vrácen nebude, i když se rozhodnete ze systému vystoupit hned na začátku - třeba poté, co konečně zjistíte, že jde o prodej Herbalife (což se vám na začátku nikdo neodváží sdělit).

Činnost prodejců Herbalife z Centra regenerace je podvodná, protože případné zájemce o práci systematicky uvádí v omyl - zatajuje jim podstatu podnikání (prodej Herbalife) a láká z nich prakticky nevratné zálohy za "licenci" s velmi pochybnou hodnotou.


Z diskuse pod článkem "Multilevel - cesta k bohatství či do pekel?" na serveru Měšec:

Ono najít rozdíly mezi legálním MLM a letadlem je fakt těžké.
Jsou firmy pověstné tím, že jsou Vám vnucovány testovací sady výrobků (tedy není vyděláváno na koncovém zákazníkovi, ale na samotném rádoby dealerovi). Jsou Vám vnucována placená školení + kazety + knihy, které mají jediný smysl - vytáhnout z Vás peníze, odtrhnout Vás od okolí a definitivně Vám vymýt mozek. Jsou Vám vnucovány výrobky do zásoby, abyste za daný měsíc dosáhl většího obratu. Zboží, které máte prodávat, je velmi težce prodejné, většinou predražené a odvolavající se na vysokou kvalitu, k jejímuž otestovaní není nikdy dán souhlas...

Více informací: